O nás

SEN O PSÍKOVI – Splnil sa mi môj sen o labradorovi. Dala som mu, lepšie povedané jej, meno Kimba:) Bola som vtedy učiteľkou angličtiny. Brávala som ju na naše hodiny. Čoskoro som spozorovala, že sú deti vďaka Kimbinej prítomnosti oveľa tvorivejšie, komunikatívnejšie, odvážnejšie a priateľskejšie. Rýchlejšie robia pokroky a veľmi sa na ňu tešia.

SEN O TERAPII SO PSOM – Uvedomila som si, že vlastne robím terapiu so psom – intervenciu s asistenciou psa, známu ako canisterapia. Vydali sme sa na náročnú cestu. Absolvovali tréningy, kurzy a v roku 2019 získali certifikát. Kimba sa stala našim prvým certifikovaným terapeutickým psíkom. Boli sme súčasťou mnohých krásnych aktivít. Bolo nádherné vidieť, čo prítomnosť Kimby – zázračnej labky dokáže. Vo voľnom čase potrebovala presne to, čo každý iný psík.  Milovala ľudí,  ich pozornosť, prechádzky v prírode a šantenie so psími kamošmi.

Po čase, v roku 2022 sme sa rozhodli pre prírastok do našej rodiny a priniesli sme Kimbe parťáčku. Využili sme možnosť osvojenia ročného psíka so základnými návykmi a predpokladmi na intervencie z výcvikovej školy pre vodiace a asistenčné psy. Na prvé zoznámenie s Pumou sme prišli aj s Kimbou. Naše DIEVČATÁ si od začiatku sadli.

Puma sa rýchlo učila a stala sa taktiež certifikovaným intervenčným (terapeutickým) psíkom. Kimbuška sa, bohužiaľ, od augusta 2023 na nás pozerá z nebíčka.Navždy však zostane v našich srdciach, aj v našej práci . My s Pumou naďalej pokračujeme v tom čo Kimba začala – pomáhať vám intervenciami (canisterapiou) a našou prítomnosťou vám spestriť dni.

Nakuknite na naše spoločné aktivity

Facebook

Kimba - zázračná labka

Instagram

kimba_zazracnalabka