O nás

SEN O PSÍKOVI – Mali ste aj vy sen o svojom psíkovi?  Ja som veľmi túžila po labradorovi. V dospelosti sa tento sen premenil na skutočnosť. Dala som mu, lepšie povedané jej, meno Kimba:) Bola som v tom čase učiteľkou angličtiny. Brávala som ju na naše hodiny.

Deti boli ňou nadšené a veľmi dobre na ňu reagovali. Dokonca aj tie ostýchavejšie a uzavretejšie. Čoskoro som spozorovala, že sú vďaka jej prítomnosti oveľa tvorivejšie, komunikatívnejšie, odvážnejšie a priateľskejšie. Rýchlejšie robia pokroky. Stala sa súčasťou našej každej hodiny, deti sa na ňu veľmi tešili

SEN O TERAPII SO PSOMPostupne som si uvedomovala, že ja vlastne istým spôsobom robím terapiu so psom – intervenciu s asistenciou psa – známejšiu pod názvom canisterapia, čo bol môj ďalší veľký sen. Ibaže som vedela, že na to, aby sme sa jej mohli s Kimbou profesionálne venovať, potrebujeme prejsť tréningami, kurzom a získať certifikát. A tak sme vyvinuli s Kimbou maximálne úsilie a vydali sa na túto cestu. Kimba prešla úspešne všetkými skúškami.  Od roku 2019 je certifikovaný terapeutický psík. S Kimbou našu prácu vnímame skôr ako poslanie, veľmi nás teší. Sme súčasťou mnohých krásnych aktivít. Pravidelne navštevujeme škôlky, tábory, domy seniorov, robíme individuálne, ale aj skupinové terapie a aktivity rôzneho druhu. Je nádherné vidieť, čo prítomnosť Kimby – zázračnej labky dokáže. Motivovať, rozdávať radosť a chuť žiť. Kimba vie kedy pracuje a kedy nie. Vo voľnom čase potrebuje presne to, čo každý iný psík.  Miluje ľudí a ich pozornosť 🙂, miluje prechádzky v prírode a tiež aj šantenie so psími kamošmi.

Nakuknite na naše spoločné aktivity

Facebook

Kimba - zázračná labka

Instagram

kimba_zazracnalabka